W poniedziałek (8 kwietnia) w naszym dekanacie rozpoczyna się Kongresowa Adoracja w poszczególnych parafiach. Kongresowa Adoracja w naszej Parafii przypada w przyszłą niedzielę (14.04) – na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo Eucharystyczne i cicha Adoracja do następnej Mszy św. 

W niedzielę, o godz. 18:00, na zakończenie Dekanalnego Tygodnia Adoracji, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Sławomira Odera – w tej Mszy św. będą uczestniczyć także kapłani naszego dekanatu (tzw. Konwent Wielkanocny). Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

Nasz parafialny dzień Adoracji chcemy rozpocząć już w sobotę wieczorem
– zapraszamy na wielkanocne czuwanie w duchu Taizé o 17:00, po nim od około 18:00 do 19:00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Z tej racji nie będzie o 15:00 Koronki i Adoracji przed Mszą św.

W przyszłą niedzielę (po Mszach św. o 7:30, 9:15, 11:00 i 16:00) odbędzie się kongresowy kiermasz ciast przygotowanych przez dzieci i rodziców z Grupy „Kawałek Nieba”. Na kiermaszu będą także dostępne publikacje książkowe poświęcone tematyce eucharystycznej.

W piątek i sobotę od godz. 8:00 duszpasterskie, kongresowe odwiedziny chorych.

  

Szczegółowy plan wydarzeń związanych z Kongresem znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Kongres > Kalendarium parafialne” (przejdź)

Modlitwa Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej

Ojcze Niebieski, źródło życia i świętości!

Ześlij nam Ducha Świętego, abyśmy coraz bardziej miłowali Chrystusa obecnego w Eucharystii, który każdego dnia zapewnia nas: „Ja jestem z wami”.

Spraw Ojcze, aby czas Kongresu Eucharystycznego służył odnowie duchowej naszej diecezji pogłębianiu wiary w żywą obecność Chrystusa i odkrywaniu piękna wspólnoty zgromadzonej na modlitwie.

Prosimy, aby nasze siostry i nasi bracia, którzy z różnych powodów, czasem bardzo bolesnych, oddalili się od Eucharystii, powrócili do Chrystusa i do naszych wspólnot.

Daj nam serca otwarte, abyśmy potrafili Chrystusa spotkać, miłować i służyć Mu, nie tylko na Eucharystii i adoracji, ale także w drugim człowieku, szczególnie chorym, starszym i samotnym.

Prosimy o to przez wstawiennictwo patronów Kongresu Eucharystycznego: św. Jana Pawła II i bł. Carla Acutisa.

Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.