Kolęda 2021

     Drodzy Parafianie! Z racji obecnej sytuacji nie będziemy mieli możliwości wspólnego spotkania w Waszych domach i mieszkaniach. Tym razem zapraszamy Was na wspólną modlitwę do naszej świątyni. Niech zaplanowane Eucharystie i nabożeństwa wypraszają nam potrzebne zdrowie i siłę, pokój serca oraz wzajemną życzliwość i jedność, by coraz bardziej i głębiej miłość stawała się sensem naszego życia. Zapraszamy na Msze święte kolędowe sprawowane w Waszej intencji. Eucharystie celebrowane będą w sobotę wieczorem (16:00) i przez całą niedzielę 31.01.2021 (dodatkowa Msza Św. godz. 14:00). Na Eucharystię kolędową możemy przynieść własną wodę, która będzie poświęcona, lub puste naczynie i zabrać z sobą już poświęconą wodę (pojemnik z wodą święconą pod obrazem „Jezu ufam Tobie”). Po zakończonej Eucharystii udzielane będzie indywidualne błogosławieństwo przedstawicielowi rodziny przed głównym ołtarzem. Obok na stoliku znajdować się będą komplety kolędowe (Obrazek, kreda, modlitwa do odmówienia w domu). Przy tej okazji można złożyć ofiarę na rzecz naszej Parafii. Komplet kolędowy bierzemy jeden dla jednej rodziny; nie bierzemy go dla nieobecnych krewnych czy sąsiadów. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść w wyznaczonym dniu będzie miał możliwość otrzymania błogosławieństwa i zestawu kolędowego w kolejne dni tj. do piątku 5.02.2021. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na roczną formacje ministrancką.

Dzień Babci i Dziadka

W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ograniczmy nasze wizyty chroniąc Ich.  W tym trudnym covidowym czasie mając na uwadze zdrowie naszych Kochanych Dziadków złóżmy życzenia przez telefon.

Transmisja Mszy św. - na żywo

        Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach z naszego kościoła wg ustalonego porządku za pomocą transmisji.

      Transmisja  on-line po wejściu na stronę internetową naszej parafii i skopiowaniu linku do nowego okna przeglądark: 

    https://app.transmi.to/player/73 

Ostatnie pożegnanie - Informacja o pogrzebach

 W czwartek 21.01.2021 o godz. 10:00 w kaplicy  na cmentarzu komunalnym odbędzie się pogrzeb śp. MIECZYSŁAWA DYCZKOWSKIEGO ( l.75 )

" Wieczny odpoczynek racz m dać Panie..."

Przypominamy o zachowaniu środków ostrożności między sobą. W kaplicy może uczestniczyć 15 osób.

Dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa

    W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii naszej Diecezji, jest udzielona ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. Zachęcamy do uczestnictwa za pomocą mediów.

Poradnie Życia Rodzinnego w dekanacie Lubliniec

Do wszystkich poradni obowiązują zapisy telefoniczne:

Lubliniec Podwyższenia Krzyża Świętego ul. P. Stalmacha 3
p. Helena tel. 511 100 505

Lubliniec św. Stanisława Kostki ul. Piłsudskiego 6
Od czerwca 2020r. p. Ewa tel. 692 817 323

Pawonków św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy
ul. Zawadzkiego 6
Od 30 maja 2020r. p. Kornelia tel. 605 206 739
Ostatnia sobota miesiąca godz. 15:30

Kancelaria Parafialna

 Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać  telefonicznie w godzinach urzędowania.

 

Poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej do 18:30;

wtorek 8:00 – 9:00.

Sprawy przedślubne: poniedziałek 18:30 – 19:30.

Zgłoszenie pogrzebu telefonicznie

Telefon - /34/ 351 13 22

Intencje mszy świętej na rok 2021

 W ramach kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Prosimy, aby w pierwszej kolejności pamiętać o Mszach św. jubileuszowych, urodzinowych, rocznicowych.