Ogłoszenia parafialne - 1.10.2023

 • Bóg zapłać za Waszą obecność i udział we Mszy św.; tym, którzy zadbali o czystość naszej świątyni, prace wokół kościoła i na probostwie, za wszelkie złożone ofiary także te na konto parafialne. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji i Parafii.
 • Dzisiaj o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez wiernych, a po niej o 15:15 nabożeństwo różańcowe z błogosławieństwem różańców, szczególnie od dzieci komunijnych, na które serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej. Różaniec od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w sobotę i w niedzielę o 15:15. Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego tym, którzy odmawiają Różaniec w kościele, w kaplicy lub w rodzinie. Warunki uzyskania odpustu: pięć dziesiątek różańca odmówionych w sposób ciągły połączonych z rozważaniem tajemnic różańcowych.
 • W poniedziałek o 17:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych – przez wstawiennictwo św. Józefa. Intencje można złożyć w zakrystii.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  - W czwartek
  o 7:00 Msza św. w int. kapłanów, sióstr zakonnych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a po niej nabożeństwo.
  - W
  piątek o 7:00 Msza św. w int. Parafian, czcicieli NSPJ, ofiarodawców, chorych i nabożeństwo przebłagalne. Od 16:00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17:00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy dzieci i młodzież. W Lubecku tradycyjne czuwanie od 19:00.
  - W sobotę
  po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 • Odwiedziny chorych i osób starszych wiekiem w piątek i sobotę od 8:00.
  Skorzystajmy w tych dniach ze spowiedzi i Komunii św. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św.
 • W ramach kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na 2024 rok. Są jeszcze wolne intencje na ten rok kalendarzowy, prosimy zamawiać je w kancelarii.
 • Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim temat Gościa: Po co są aniołowie? – czyli o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, jak rozmawiać gdy ktoś nam mówi „nie chcę już żyć” – o wspieraniu osób w kryzysie, a dodatku gliwickim relacja z pogrzebu śp. bpa Jana Wieczorka.
 • Jest także „Gość Extra” w cenie 14 zł a w nim: o znaczeniu objawień w Kościele, pierwszym ukazaniu się Matki Bożej, prawdziwej historii Różańca, fenomenach Medjugorja i Jasnej Góry oraz o ulubionym maryjnym obrazie papieża Franciszka.
 • Dla dzieci nowy numer „Małego Gościa” w cenie 7 zł a w nim: trzy powody, dla których warto podjąć modlitwę pierwszych sobót przez dzieci; o cudach w szpitalu, rozmowach z babcią i telefonie z Watykanu oraz wiele ciekawych i inspirujących artykułów.
 • 24 października organizowana jest pielgrzymka do Markowej. W programie - zwiedzanie muzeum rodziny Ulmów oraz Skansenu. Bliższe informacje i zapisy w Biurze Radia Maryja w poniedziałek od 9:00 do 10:30 oraz pod nr tel. 606 272 370

           

 ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Bogus Dominik Lubliniec Parafia św. Mikołaja
Pawelec Monika Lubliniec Parafia św. Mikołaja

   

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
Niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże
!