Ogłoszenia parafialne - 14.04.2024

  • Bóg zapłać za Waszą obecność i udział we Mszy św., za wszelkie złożone ofiary, także te składane na konto parafialne. Bóg zapłać tym, którzy pomagali przy rozbiórce dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu. Za tydzień kolekta przeznaczona na malowanie kościoła.
  • Dzisiaj w naszej Parafii przypada Kongresowa Adoracja Najświętszego Sakramentu – na zakończenie Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo Eucharystyczne i cicha Adoracja do następnej Mszy św. O godz. 18:00, na zakończenie Dekanalnego Tygodnia Adoracji, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Gliwickiego Sławomira Odera – w tej Mszy św. będą uczestniczyć także kapłani naszego dekanatu (jest to tzw. Konwent Wielkanocny). Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
  • Także w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. (o 7:30, 9:15, 11:00 i 16:00) odbywa się kongresowy kiermasz domowych ciast przygotowanych przez dzieci i rodziców z Grupy „Kawałek Nieba” oraz Służby Liturgicznej naszej Parafii. Na kiermaszu są także dostępne publikacje książkowe poświęcone tematyce eucharystycznej.
  • W poniedziałek o 17:00 Msza św. zbiorowa za żyjących – przez wstawiennictwo św. Antoniego. Intencje można złożyć w zakrystii.
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Trwa Kongres Eucharystyczny, zapraszamy na kolejny Eucharystyczny Czwartekod 16:30 okazja do spowiedzi, o 17:00 Msza św. z kazaniem, po niej Nabożeństwo Eucharystyczne i cicha Adoracja do 19:00. Natomiast 5 minut przed każdą Mszą św. niedzielną, odczytywane katechezy kongresowe.
  • W czwartek i piątek odbędą się w naszym kościele Kongresowe Rekolekcje Szkolne dla uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Lublińcu: 10:00 klasy 1 - 3, 11:30 klasy 4 - 6, 13:00 klasy 7 - 8.
  • W piątek o 17:00 Msza św. szkolna, połączona z uroczystym przyjęciem kandydatów na ministrantów, a po niej spotkanie dzieci komunijnych wraz z ich rodzicami.
  • W sobotę o 14:00, w salce, kolejne spotkanie „Klubu Seniora”.
  • Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim m.in. jak czytać Pismo Święte; o 5. rocznicy ustanowienia święta Chrztu Polski; o dzwonach z krakowskich Łagiewnik. Dla dzieci „Mały Gość” w cenie 7 zł. Za tydzień ukaże się trzeci numer dwumiesięcznika Gościa „Historii Kościoła” w dużej części poświęcony Matce Bożej.

    
ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
         

  
Witczak Szymon Lubliniec Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Koziorowska Kinga Kochcice Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

   

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i odkrywania Boga w tajemnicy Eucharystii.
Szczęść Boże!