Ogłoszenia parafialne 17.01.2021

•    Bóg zapłać za Waszą obecność - Parafianom i Gościom, za udział we Mszy św., za prace porządkowe  przy 
      kościele, za odśnieżanie i  złożone ofiary na fundusz inwestycyjny naszej parafii, także na  konto parafialne. 
•    Dziś obchodzimy XIX Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nieszpory.
•    W poniedziałek o 17:00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego za żyjących. Intencje można złożyć w zakrystii.
•    Od poniedziałku do święta Nawrócenia św. Pawła (18 – 25 stycznia) trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
•    We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do MBNP.
•    W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
•    Przypominamy, że w naszej Diecezji wiernym jest udzielona ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Jest to przywilej a nie nakaz.
•    Dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii w kościele za przestrzeganie wszelkich norm higieny i bezpieczeństwa (maseczka zakrywająca usta i nos oraz zachowanie odległości). W dalszym ciągu podczas nabożeństw w naszym Kościele może przebywać 25 osób, zajmując miejsca w wyznaczonych białą kartką ławkach i krzesłach. W związku z informacją Placówki Sanepidu w Lublińcu, że w naszej parafii limit wiernych jest przekraczany a proboszcz będzie obciążony karą, proszę parafian i gości o bezwzględne stosowanie się do ilości uczestników. Liczba wiernych uczestniczących we Mszy św. będzie każdorazowo kontrolowana. Prosimy o uczciwość i nie wchodzenie do kościoła jeśli miejsca są zajęte. Zachęcamy pozostałych, aby w zależności od pogody uczestniczyli na dworze. Na czas komunii św. można wejść do kościoła głównymi drzwiami, przy których jest płyn dezynfekujący.

•    Drodzy Parafianie! Z racji obecnej sytuacji nie będziemy mieli możliwości wspólnego spotkania w Waszych domach i mieszkaniach. Tym razem zapraszamy Was na wspólną modlitwę do naszej świątyni. Niech zaplanowane Eucharystie i nabożeństwa wypraszają nam potrzebne zdrowie i siłę, pokój serca oraz wzajemną życzliwość i jedność, by coraz bardziej i głębiej miłość stawała się sensem naszego życia. Zapraszamy na Msze święte kolędowe sprawowane w Waszej intencji. Eucharystie celebrowane będą w sobotę wieczorem (16:00) i przez całą niedzielę 31.01.2021 (dodatkowa Msza Św. godz. 14:00). Na Eucharystię kolędową możemy przynieść własną wodę, która będzie poświęcona, lub puste naczynie i zabrać z sobą już poświęconą wodę (pojemnik z wodą święconą pod obrazem „Jezu ufam Tobie”). Po zakończonej Eucharystii udzielane będzie indywidualne błogosławieństwo przedstawicielowi rodziny przed głównym ołtarzem. Obok na stoliku znajdować się będą komplety kolędowe (Obrazek, kreda, modlitwa do odmówienia w domu). Przy tej okazji można złożyć ofiarę na rzecz naszej Parafii. Komplet kolędowy bierzemy jeden dla jednej rodziny; nie bierzemy go dla nieobecnych krewnych czy sąsiadów. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść w wyznaczonym dniu będzie miał możliwość otrzymania błogosławieństwa i zestawu kolędowego w kolejne dni tj. do piątku 5.02.2021. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na roczną formacje ministrancką. 
•    Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach z naszego kościoła wg ustalonego porządku za pomocą transmisji. Transmisja  on-line po wejściu na stronę internetową naszej parafii i skopiowaniu linku do nowego okna przeglądarki https://app.transmi.to/player/73 . 
•    Ponieważ nasz kościół jest ogrzewany, prosimy o domykanie drzwi.
•    Polecamy „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, w którym:
-    Dlaczego trzeba się modlić o jedność chrześcijan?
-    Młodzież dawniej i dziś.
-    Etyczne aspekty szczepienia przeciwko Covid-19. 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i opieki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.